Kdo že to vlastně jsme?

Neustále veselé a přátelské holky, které mají rády přírodu a umí si (a nebo se to naučí) poradit v kdejaké situaci.

Jsme dívčí věřící oddíl spadající pod skautské středisko Těrlicko.

Skauting není jen pro zábavu

Zábava, hry a kamarádi - to vše nám slouží jako prostředek k tomu stávat se den ode dne lepšími lidmi.

Bez modlitby ani ránu

Jelikož jsme křesťanský oddíl (středisko), je modlitba pravidelnou součástí našeho programu. To ale neznamená, že mezi nás nepřijímáme nevěřící či lidi jiného vyznání. Jsme otevřeni pro všechny.

Čest je naší ctností

"Slibuji na svou čest, jak dovedu nejlépe..." Těmito slovy začíná skautský slib. Proto se snažíme o svou čest řádně pečovat. Vždy se snažíme jednat fér - ať už jde o hru, nebo o skutečný život.

Zvládneme to i bez telefonu

Na žádné akce, víkendové či jednodenní výpravy, si nebereme mobily ani jinou elektroniku. Je důležité si občas pročistit hlavu. Bez moderních technologií se můžeme více soustředit na vztahy mezi námi a plně vnímat okolí, které bychom jinak třeba i přehlédly.

Pro pochopení jak český skaut funguje
a pro hlubší proniknutí do myšlenky skautingu můžete nahlédnout do Stanov Junáka.