Skautská výbava

KROJ - skautský kroj je důležitým prvkem výbavy každé skautky. Je to 1 z nejviditelnějších symbolů, kterým vyjadřujeme svoji příslušnost k skautskému hnutí. Jsme na něho hrdí. Bereme si ho na každou skautskou akci a hlavně na tábor, kde si ho oblékáme na každý nástup. Na kroj si můžeš přišít všechny Tvé získané odznaky, nášivky ze skautských akcí, domovenku..

K němu samozřejmě patří ŠÁTEK - žlutý pro světlušky a hnědý pro skautky.

Jestli svůj kroj ještě nemáš, neboj! Jak budeme objednávat další, ozveme se Ti.

KPZ = krabička poslední záchrany.  Krabička plná potřebných věcí, které by Ti měly pomoci v různých situacích: když se někdo v okolí zraní, když budeš potřebovat něco svázat, rozdělat oheň... Všechny věci by měly být v co nejmenší krabičce. Nezapomeň si ji na výpravu vždy přibalit do batohu.

Inspirace, co všechno si do ní můžeš dát:

CANC/ skautský zápisník - zápisník, do kterého si můžeš psát úplně cokoliv. Hodí se Ti na každou akci a schůzku. Hlavně si tam můžeš zapisovat všechny své skautské zážitky, aby ses k nim mohl/a vrátit, až si budeš na ně chtít zavzpomínat. Jak bude vypadat je jen na Tobě, fantazii se meze nekladou ;)